2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
صدور دایرة المعارف "مفاهیم مشترک اسلام و مسیحیت"
کد خبر: ١٦٢٩٧ تاریخ انتشار: ١٥ آبان ١٣٩٢ - ١٧:٢٥ تعداد بازدید: 3083
صدور دایرة المعارف "مفاهیم مشترک اسلام و مسیحیت"

در واقع در این دایرة المعارف تلاش شده که به هیچ وجه به اختلافات فکری و اعتقادی موجود پرداخته نشود بلکه نقاط مشترک فکری و اعتقادی موجود میان مسلمانان و مسیحیان مدنظر گرفته شده است.

 اخبار رسیده از کشور آلمان حاکی از آن است که انتشار "دار نشر آلمان" یک دایرة المعارف جدید تحت عنوان دایرة المعارف "مفاهیم مشترک اسلام و مسیحیت" صادر کرده است.

در همین راستا دکتر "ریچارد هاینسمن" استاد رشته ادیان در دانشگاه های آلمان که یکی از دست اندرکاران تألیف و انتشار این دایرة المعارف به شمار می رود، هدف از تألیف آن را تشویق مسلمانان، مسیحیان و افکار عمومی به تفاهم بیشتر و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر است.

وی در ادامه افزود: در واقع در این دایرة المعارف تلاش شده که به هیچ وجه به اختلافات فکری و اعتقادی موجود پرداخته نشود بلکه نقاط مشترک فکری و اعتقادی موجود میان مسلمانان و مسیحیان مدنظر گرفته شده است.

گفتنی است در تألیف دایرة المعارف "مفاهیم مشترک اسلام و مسیحیت"، علما و دانشمندانی آلمانی تبار و ترک تبار شرکت کرده اند.

قابل ذکر است، از مهم ترین موضوعاتی که در این کتاب مورد بحث و بررسی قرار گرفته، مسأله "جهاد"، "شریعت" و "روح القدس" بوده است. 

دیدگاه اسلام به "زن" و "آزادی ادیان" نیز از دیگر مباحثی بوده که در دایرة المعارف "مفاهیم مشترک اسلام و مسیحیت" مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه