2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
عبور چراغ خاموش از جنایت های عوامیه
کد خبر: ١٤٤٣٧ تاریخ انتشار: ٠٢ مهر ١٣٩٢ - ١٣:١٩ تعداد بازدید: 3231
عبور چراغ خاموش سازهان های بین المللی از جنایت های عوامیه
عبور چراغ خاموش از جنایت های عوامیه

این نیروها که مجهز به ماشین و تجهیزات نظامی و ماشین های غیر نظامی زره پوش موسوم به نوع (GMC) بودند با هدف دستگیری فعالان سیاسی این شهر آن را مورد هجوم قرار دادند،اهالی این مناطق هم چنین از آزار و اذیت مکرر این عناصر و شلیک هایی با فاصله نزدیک به سمت پا و سر عابران و اعلام عبارات ناشایست از بلندگوها خبر می دهند.

نیروهای امنیتی آل سعود باری دیگر در شامگاه 21 سپتامبر شهر شیعه نشین عوامیه در شرق سعودی را مورد حمله قرار دادند.

این نیروها که مجهز به ماشین و تجهیزات نظامی و ماشین های غیر نظامی زره پوش موسوم به نوع (GMC) بودند با هدف دستگیری فعالان سیاسی و حقوقدانان این شهر آن را مورد هجوم قرار دادند و در محله های متعدد شمال، غرب ومرکز این شهر تیراندازی کردند، این تیراندازی ها حداقل چند زخمی به جا گذاشت و به دهها منزل و ماشین و املاک دیگر آسیب رساند.شاهدان عینی از شلیک گلوله های هوایی در ساعت 40/5 همین روز نیز خبر داده اند.

اهالی این مناطق هم چنین از آزار و اذیت مکرر این عناصر و شلیک هایی با فاصله نزدیک به سمت پا و سر عابران و اعلام عبارات ناشایست از بلندگوها خبر می دهند. عوامیه تا کنون قربانیان بسیاری داشته است: در ماه ژوئیه نظامیان آل سعود، "مرسی علی آل ربح " را به شهادت رساندند و منزل یک فعال دیگر به نام "عباس المزرع" را مورد هجوم وحشیانه خود قرار دادند به نحوی که منزل وی و ماشین های پارک شده در ان را به آتش کشیدند، و چند نفراز افراد خانواده از جمله زنان خانه را دستگیر و برای بازجویی به همراه خود بردند.

در طی یک حمله دیگر به عوامیه، تیرهای نیروهای ال سعود 25 نفر را زخمی ساخت و "احد علی مصلاب" 19 ساله را به شهادت رساند کسانی که فقط عابران پیاده بودند. عوامیه از فوریه 2011 تا کنون 18 شهید و دهها زخمی داشته است و صد ها نفر از جمله کودکان زیر سن قانونی در آن بازداشت شده اند.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه