2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
خشم سعودی از حذف نام خلیج عربی
کد خبر: ١٤٣٢٦ تاریخ انتشار: ٣١ شهریور ١٣٩٢ - ١١:٣٤ تعداد بازدید: 3026
خشم سعودی و هم پیمانانش پس از حذف نام خلیج عربی در سایت فیفا+سند
خشم سعودی از حذف نام خلیج عربی

در اولین عکس العمل رسمی "علی الزهرانی" ناظر سایت اینترنتی فدراسیون فوتبال سعودی به ضرورت مداخله و تصحیح این اشتباه –به تعبیر وی- فرا خواند و افزود: انچه اتفاق افتاده نارضایتی و ناراحتی ما را موجب شده و این اشتباه باید سریعا تصحیح شود تا اعتماد به فیفا در مسابقات قاره ای و بین المللی از بین نرود.

فدراسیون جهانی فوتبال "فیفا" در یک اقدام نام "خلیج عربی" از سایت مربوط به اتحادیه فوتبال کشورهای عربی را حذف و نام "خلیج فارسی" را جایگزین آن نمود. فیفا با این اقدام خود موجی از خشم را در دولتهای عربی برانگیخته است.

این اقدام فیفا که بدون هیچ اخطار و هشدار قبلی و بدون هیچ توضیحی صورت گرفته، باعث عصبانیت مقامات ورزشی دولت های سعودی، قطر، بحرین، امارات شده است و ممکن است عامل برخی تغییرات سیاسی در منطقه شود.

در اولین عکس العمل رسمی "علی الزهرانی" ناظر سایت اینترنتی فدراسیون فوتبال سعودی به ضرورت مداخله و تصحیح این اشتباه –به تعبیر وی- فرا خواند و افزود: انچه اتفاق افتاده نارضایتی و ناراحتی ما را موجب شده و این اشتباه باید سریعا تصحیحی شود تا اعتماد به فیفا در مسابقات قاره ای و بین المللی از بین نرود.

الزهرانی درادامه گفت: گام های اولیه را با اعتراض به دبیر کلی فدراسیون جهانی فوتبال و به شکل فوری خواهیم برداشت و به اشتباه آنها هشدار خواهیم داد و سپس می خواهیم علت این امر را توضیح دهند، وی در پایان عنوان نمود بر این اشتباه سکوت نخواهیم کرد و هرچه از دستتمان بر می آید را انجام خواهیم داد.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه