2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
مدد گرفتن غرب از تعالیم اسلامی
کد خبر: ١٤٢٤٩ تاریخ انتشار: ٣٠ شهریور ١٣٩٢ - ١٠:٢٥ تعداد بازدید: 3151
مدد گرفتن غرب از تعالیم اسلامی در حل مشکلات جامعه امروزش + تصاویر
مدد گرفتن غرب از تعالیم اسلامی

کشور اکراین برای حل برخی از مشکلات جامعه خود، تعدادی از تعالیم و احادیث اسلامی را به شکل بیلبردهای تبلیغاتی درخیابان ها و موسسات مربوط نصب نموده است. بیشتر این بیلبردهای حاوی پیام های اسلامی در مبارزه با مصرف مواد مخدر و الکل و برخی بیماری های خاص است.

سوای از بعد سیاسی و تجاری بعضی قضایا، کشور غربی اکراین برای حل برخی از مشکلات جامعه خود، تعدادی از تعالیم و احادیث اسلامی را به شکل بیلبردهای تبلیغاتی درخیابان ها و موسسات مربوط نصب نموده است.

این بیلبرد ها به تعداد زیاد به خصوص در شهرهای قرم و دونباس واقع در جنوب و شرق اکراین نصب شده است شهرهایی که ششصد هزار مسلمان را در خود جای داده است. از 45 ملیون جمعیت اکراین، دو ملیون نفر مسلمان هستند.رییس جمعیت الامل در منطقه قرم می گوید: بیشتر این بیلبردهای حاوی پیام های اسلامی در مبارزه با مصرف مواد مخدر و الکل و برخی بیماری های خاص است.

فاطمه رییس بخش زنان اتحادیه سازمان های اجتماعی "الرائد " -بزرگترین موسسه مربوط به امور مسلمانان در اکراین- نیز در سخنانی اظهار داشت: یک تلاش همگانی برای مبارزه با سقط جنین در اکراین شکل گرفته است زیرا این مسئله به مشکلی حاد در جامعه اکراین تبدیل شده است، وی به بیلبوردی که این آیه "ولا تقتلوا أولادكم خشية إملاق، نحن نرزقهم وإياكم "بر روی آن نوشته شده به عنوان نمونه اشاره می کند.

رییس امور دینی مسلمانان اکراین شیخ سعید اسماعیلف در اظهاراتی علاوه بر بیلبردهای حاوی پیام های اجتماعی، به بیلبردهایی که به تعریف شخصیت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) می پردازد اشاره می کند و می گوید: پس از این اقدامات بسیاری از مردم به شناخت اسلام راغب شده اند و تصویر بدی که از این دین شریف در اذهان برخی از غربی ها شکل گرفته بود در حال اصلاح است.
پیام مبارزه با سقط جنین "لا تقتلو اولادکم خشیة املاق..."
گوشه ای از پرداختن به شخصیت پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه