2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
مهملات مبلغ سلفی مصری
کد خبر: ١٤٢٤٥ تاریخ انتشار: ٣٠ شهریور ١٣٩٢ - ١٠:٠٦ تعداد بازدید: 1716
مهملات مبلغ سلفی مصری در واکنش به درخواست قانونی شیعیان این کشور
مهملات مبلغ سلفی مصری

ناصر رضوان مبلغ سلفی مصری و موسس جمعیت موسوم به "جمعیت دفاع از صحابه و آل" مدعی شد این درخواست، اعترافی از سوی خود شیعیان مصر است مبنی بر اینکه آنها دین دیگری دارند که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد! وی سپس در اظهاراتی تند تر، شیعه را از مذاهب منحرف از اسلام بر می شمرد.

ناصر رضوان مبلغ سلفی مصری و موسس جمعیت موسوم به "جمعیت دفاع از صحابه و آل" درخواست شیعیان مصر مبنی بر داشتن عبادت گاههایی مخصوص به خود را رد و بر آن اعتراض نمود.

وی مدعی شد این درخواست، اعترافی از سوی خود شیعیان مصر است مبنی بر اینکه آنها دین دیگری دارند که هیچ ارتباطی با اسلام ندارد! این مبلغ سلفی افزود: اگر اینها خود را مسلمان می دانند عبادات و آداب و رسوم خود را در مساجد به جا آورند! آداب و رسومی که ادعا می کنند می خواهند در عبادت گاه های ویژه خود و یا همان حوزه ها انجام دهند.

ناصر رضوان سپس در اظهاراتی تند تر، شیعه را از مذاهب منحرف از اسلام بر می شمرد و می گوید: شیعیان مخالف ماده 219 قانون اساسی هستند زیرا این ماده برای حمایت ملت مصر از شیعه، خوارج و تمام مذاهب منحرف از دین اسلام در قانون وضع شده است!

شایان ذکر است که "ماده 219 از سوی احزاب سلفی مصر برای گنجاندن در قانون اساسی این کشور وضع شده است و افزودن این ماده به قانون اساسی مدتی است که در مصر بحث و جنجال به پا کرده است، دراین ماده قوانین شریعت اسلامی به جای اصولش به عنوان منبع اصلی قانونگذاری در نظر گرفته شده است".

چندی پیش بهاء الدین شعبان دبیر کل حزب سوسیالیست مصر در اعتراض به همین ماده 219 در اظهاراتی خواستار یک قانون اساسی مناسب برای تشکیل دولتی مدنی- دموکراتیک جدید شد، قانونی که به آزادی فکر و اعتقاد احترام بگذارد، قانونی که بر علیه احزاب و ادیان دیگر تحریک نکند و آشوب به راه نیندازد؛ وی سپس در خطاب به کمیته 50 نفری مسئول تدوین قانون اساسی گفت: متون وهابیت نباید وارد قانون شود.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه