2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
رسمیت داشتن مکتب حقه تشیع در مصر
کد خبر: ١٤٢٤٣ تاریخ انتشار: ٣٠ شهریور ١٣٩٢ - ٠٩:٤٧ تعداد بازدید: 3183
درخواست سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه از الازهر
رسمیت داشتن مکتب حقه تشیع در مصر

این سازمان از الازهر خواست بار دیگر به رسمیت شناختن مذهب حقه تشیع را تکرار و آن را اعلام کند و حقایق را برای مردم مصر توضیح دهد. سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه در ادامه افزود: شیعیان مصر نیز به مانند دیگر شهروندان این کشور جزیی از جامعه آن هستند و باید از همه حقوق و آزادی های ربوط به ادیان آسمانی برخوردار باشند

مدارک و مستندات نشان می دهد که شهروندان شیعه مصر در این کشور از سوی گروه های سلفی- وهابی افراطی مورد آزار و اذیت واقع می شوند اعمالی که گاهی تا حد قتل و کشتار پیش می رود که نمونه آن در مورد شهادت شیخ حسن شحاته دیده شد.

چند روز پیش نیز همزمان با میلاد امام رضا علیه السلام منزل یکی دیگر از رهبران شیعه محاصره شد که با دخالت نیروهای امنیتی مصر، این ماجرا پایان داده شد. سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه ضمن ابراز نگرانی بسیار از این قبیل اقداکات و حوادث ضد شیعیان مصر، از سازمان های اجرایی و حقوقی و قضایی خواست در راستای قانون آزادی عقاید، مسئولیت های قانونی حقوق شیعیان را بپذیرند و آن را ضمانت کنند.
این سازمان هم چنین از الازهر خواست بار دیگر به رسمیت شناختن مذهب حقه تشیع را تکرار و آن را اعلام کند و حقایق را برای مردم مصر توضیح دهد. سازمان دیده بان حقوق بشر شیعه در ادامه افزود: شیعیان مصر نیز به مانند دیگر شهروندان این کشور جزیی از جامعه آن هستند و باید از همه حقوق و آزادی های مربوط به ادیان آسمانی برخوردار باشند،دولت مصر باید مسئولیت حمایت از شیعیان و حفظ جان آنها را بپذیرد.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه