2023 March 24 - جمعه 04 فروردين 1402
اعتراف به حقانیت شیعه از زبان یک سایت وهابی
کد خبر: ١٣٧٢٤ تاریخ انتشار: ٢٣ شهریور ١٣٩٢ - ١٣:٤٩ تعداد بازدید: 4103
اعتراف به حقانیت شیعه از زبان یک سایت وهابی

سایت موسوم به "الاسلام" که عنوان "وزارت شؤون اسلامی و اوقاف و ارشاد" عربستان را بر بالای صفحه خود دارد در تفسیر آیه «إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ» ، و در بیان معنای عبارت «خیر البریة»، به نقل از تفسیر طبری، روایتی را از رسول خدا ذکر کرده که در آن، پیامبر اکرم به امیر مؤمنان می فرماید: ای علی! "خیر البریة" تو و شیعیانت هستید.

سایت موسوم به "الاسلام" که عنوان "وزارت شؤون اسلامی و اوقاف و ارشاد" عربستان را بر بالای صفحه خود دارد، روز (چهارشنبه) در تفسیر آیه مشهور «إِنَّ الَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ أُولَئِكَ هُمْ خَيْرُ الْبَرِيَّةِ» (آیه 7 سوره مبارکه بیّنه)، و در بیان معنای عبارت «خیر البریة»، به نقل از تفسیر طبری، روایتی را از رسول خدا (صلی الله علیه و آله) ذکر کرده که در آن، پیامبر (صلی الله علیه و آله) به امیر مؤمنان (علیه السلام) می فرماید: ای علی! "خیر البریة" تو و شیعیانت هستید.

برخی از منابع خبری، اقدام مذکور را موجب بروز واکنش های بی سابقه در سایت های ارتباط اجتماعی دانسته اند.

به نوشته این سایت سعودی، در تفسیر طبری روایت مذکور چنین آمده است:

ابن حُمید به نقل از عیسی بن فرقد، از ابی جارود، از محمد بن علی [علیه السلام] آورده است:

رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در تفسیر آیه ﴿أُولَئِكَ هُمْ خَيْر الْبَرِيَّة﴾ به علی ( علیه السلام ) فرمود: "خیر البریه" تو و شیعیانت هستید.

این در حالی است که عده ای با تکیه بر اوهام و افسانه های دروغین و برخی اخبار جعلی موجود در منابع عامه، همواره تلاش کرده اند ظهور تشیع را به سده های پس از رحلت پیامبر (صلی الله علیه و آله) و یا ساخته و پرداخته فردی به نام عبد الله بن سبای یهودی نسبت دهند، در حالی که این روایت مورد پذیرش اهل سنت، یکی از ده ها سندی است که ثابت می کند "شیعیان علی (علیه السلام)" در زمان حیات پیامبر (صلی الله علیه و آله) شناخته شده بوده اند و آن حضرت بارها علی و شیعیانش را به برترین اوصاف ستوده و به آنان وعدۀ رحمت و مغفرت داده است؛ و اصولا پس از پیامبر (صلی الله علیه و آله)، جز پیروی از علی (علیه السلام) راه و روش دیگری متصور نبوده و آنان که بر خلاف این نظری دارند، باید توضیح دهند که برای اثبات حقانیت راه و عقیده خود چه سند قابل پذیرشی دارند؟

منبع خبر :پایگاه خبری العالمShare
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه