2023 June 5 - دوشنبه 15 خرداد 1402
مؤسسه احرار اندیشه
300 انتحاری سعودی در عراق: ما شریک کشتارها هستیم
این روزنامه سعودی در مقاله ای به تکفیری هایی که خودشان را تحت عنوان انتحاری در عراق منفجر می کنند و صدها عراقی بی گناه را می کشند پرداخته است.نویسنده این مقاله به سخنان فاضل برواری فرمانده لشگر نیروهای ویژه در بغداد و بیانات صادره از وزارت کشور عراق استناد می کند .
شیوه کثیف وهابیون برای تمسخر شیعیان
پیروان این فرقه انحرافی و ساختگی، طی چند روز اخیر با هدف تخریب تشیع، این تصویر را به طور گسترده در فضای مجازی جهان عرب منتشر کرده اند.
وقتي وهابي ها فوتبال را شيعه – سني مي کنند!
وزارت ورزش و جوانان عراق نيز با تقبيح اين تصميم که با انگيزه سياسي و مذهبي اتخاذ شده، ابراز نااميدي کرد.
واکنش تند رسانه های وهابی به نامه يک روحاني شيعه
با انتشار این خبر، سایت ها و رسانه های وابسته به وهابیت، با لحنی تند و سقیفه ای به مقابله با این اقدام علمی پرداخته و آن را انحصارگرایی عقیدتی و رویکردی تکفیری و سیاسی قلم داد کردند.
مفتی وهابی "یاسین العجلونی" از رهبران مسلمانان خواسته است به کمک آمریکا و اروپا در بحران مالی شان بشتابند.
"یاسین العجلونی" در این نوار می گوید: از واجبات رهبران مسلمانان و مخصوصا متمکنان آنهاست که به کمک هم پیمانان روم بشتابند زیرا عجم و هم پیمان روسش در موضع یک دشمن با اهل اسلام قرار گرفته اند!، آنچه که وی آن را طرح "صفوی -مجوسی خواند "طرحی که به ادعای وی نه تنها جهان اسلام بلکه غرب را نیز هدف قرار داده است! وی سخنش را با این دعا پایان میدهد: خدایا آمریکا و اروپا را از غم برهان!
\"عبدالعزیز آل الشیخ\" مفتی اعظم دربار سعودی در اقدامی تعجب برانگیز فتوایی صادر کرد و نصب اینگونه دوربین ها توسط راهنمایی و رانندگی سعودی را اقدامی غیر شرعی اعلام کرد
مفتی اعظم دربار سعودی در اقدامی تعجب برانگیز فتوایی صادر کرد و نصب اینگونه دوربین ها توسط راهنمایی و رانندگی سعودی را اقدامی غیر شرعی اعلام کرد و آن را \"دخالت در زندگی شخصی افراد\" دانست.
یک مبلغ وهابی جهاد نکاح برای زن متاهل به شرط عدم علم شوهر را جائز دانست
یک مبلغ وهابی جهاد نکاح برای زن متاهل به شرط عدم علم شوهر را جائز دانست و تاکید کرد: این شرط مخفی کاری به این خاطر است که احساسات شوهر را جریحه دار نسازد اما اگر شوهر قبول کند که همسرش با یک مجاهد نکاح کند، عمل زن خالص برای خداوند عز و جل است!!
مفهوم آزادی دینی در قاموس مفتی اعظم آل سعود
مفتی اعظم سعودی عبدالعزیز آل شیخ اعظم، بار دیگر فتوایی عجیب صادر کرده است، وی در اظهاراتش این گونه بیان کرده است که تمامی کلیساها در حوزه ی خلیج فارس می بایست از بین برده شود.
وقتی رییس جمهور برای وصف نفرت انگیز بودن جهاد نکاح، کلمه کم می آورد
المرزوقی که در یک مصاحبه با روزنامه الحیات صحبت می کرده اظهار داشته است: چیزی که به نام جهاد النکاح در معروف شده است عملی نفرت انگیز است که فقط دلالت بر انحطاط اخلاقی و خلط بین دین و بی بند و باری و چیزهای دیگر دارد، اعمالی که از شنیدن آنها عرق شرم بر پیشانی بشریت می نشیند.
حربه های وهابیت برای جلوگیری از نشر فضائل اهل بیت
با نگاهی به تاریخچه وهابیت بر همگان روشن می گردد که سیره سلفیون نسبت به اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله رویکردی مغرضانه و کینه توزانه است . سلفیون به هیچ وجه، تاب تحمل فضائل اهل بیت پیامبر را نداشته و با روشهای مختلف سعی در جلوگیری از نشر فضائل ایشان دارند .
فتنه وهابیت
بچه دار شدن از راه دور!
بچه دار شدن از راه دور!
اخيرا فتوايي منتشر شده که در نوع خود قابل تامل است؛ اگر مردى دخترش را كه در شرق جهان با وى زندگى مى كند به همسرى پسرى در آورد كه او در غرب جهان با پدرش زندگى مى كند و هيچگاه آن دو يكديگر را نبينند و از محل زندگى بيرون نروند، سپس شش ماه از ازدواج آنان بگذرد و آن دختر صاحب فرزند شود پدر او همان كسى خواهد بود كه در غرب دنيا زندگى مى كند، اگر چه هيچگاه همسرش را ملاقات نكرده و حتى نديده باشد.
ابـــن تـــیمــیـه کیــــســت ؟ ! ! !
جریان سلفیه که پرچمدار آن در عصر حاضر محمد بن عبدالوهاب ( بانی وهابیت ) است ، در اصل توسط جریانی حنبلی مسلک به سرکردگی ابن تیمیه آغاز میشود و ريشه فكري عبدالوهاب افكار و كتب ابن تيميه است كه امروز بر تمام عالم اسلام چنگ انداخته،‌ و همانطور كه خواهيد ديد در زمان حيات خود ابن تيميه هم فتنه هايي بزرگ در عالم اسلام به پا كرده بوده تا آنجا كه بيشتر عمرش در زندان گذشته. در این مطلب ادوار زندگی ابن تیمیه را مورد بررسی قرار می دهیم و مختصري به جنبه هایی از عقاید او می پردازیم .
آشنايي اوليه با آراء و عقايد وهابيت
حافظ وهبه از نويسندگان معروف وهابى، آراء و عقايد وهابيت را در سه مورد کلى خلاصه نموده است...
کارنامه سیاه وهابیت درمصر و طائف
محمد بن عبدالوهاب همه مسلمانان را بدون استثناء، تکفیر می کرد.به این اتهام که مسلمانان متوسل به پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله وسلم می شوند وبر قبور اولیای خود گنبد وبارگاه می سازند وبه قصد زیارت قبور سفر می کنند واز اولیای الهی طلب شفاعت می کنندو...
کارنامه سیاه وهابیت درتاریخ
محمد بن عبدالوهاب همه مسلمانان را بدون استثناء، تکفیر می کرد.به این اتهام که مسلمانان متوسل به پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله وسلم می شوند وبر قبور اولیای خود گنبد وبارگاه می سازند وبه قصد زیارت قبور سفر می کنند واز اولیای الهی طلب شفاعت می کنندو...
جنایات وهابیت در عیینه
از جمله شاخصه های وهابیت، فتنه گری ، خشونت، ضرب و شتم مسلمین ، شهادت دروغ ،آتش زدن مساجد و خانه ها ،غارت اموال مسلمانان ،قتل و ترور با بدترین شیوه های ممکن نسبت به شیعیان و پیروان سایر مذاهب اسلامی است . وهابیان با گستاخی تمام ،مسلمانانی را که از آنان پیروی نکنند ،به بهانه های مختلف تکفیر کرده و خون و اموالشان را مباح دانسته و به قتل عام مسلمین می پردارند
کشتار علماء اهل سنت به دست وهابیون؟؟
آل سعود برای رسیدن به قدرت از هیچ جنایتی دست بردار نبودند ،و در حال حاضر هم که با اسم کشور عربستان در حال فعالیت میباشند برای رسیدن به منافع خود هیچ خط قرمزی مانع آنها نیست و پوشالی بودن ادعای دینداری آنان بر هیچ حق طلبی پوشیده نیست ،چنانچه جنایات ننگین آنان در سوریه با عنوان های قتل عام زن و بچه و فتوای جهاد جنسی عالم سلفی که به خودسوزی زن مسلمان سوری و سه دخترش (به خاطر تجاوز بیش از بیست به اصطلاح مجاهد ) به آنان انجامید بیانگر چهره واقعی این طایفه جنایتکار و خونریز میباشد.
آن گاه که برادری ، برادرش را معرفی می کند !
پس از آن که محمد بن عبد الوهاب آراء و اندیشه های شاذ و خلاف مشهور خویش را به صورت علنی مطرح نمود و همگان را به پیروی و قبول آن ها دعوت کرد و به صراحت اعلام کرد که هر کس به غیر از این اندیشه ها و آراء معتقد شود ، مسلمان نیست و سپس به دنبال آن عقائد ، مساله کفر و شرک مسلمانان را پیش کشید و بسیاری از اعتقادات حقه و صحیح مسلمانان را که از زمان صدر اسلام تا بدان روز مورد پذیرش و عمل تمامی مسلمانان بود را بدعت و شرک نامید ، اولین کسی که با وی به مخالفت برخاست برادرش سلیمان بن عبد الوهاب بن سلیمان بن علی بن مشرّف نجدی حنبلی ( متوفی 1210 ه ق ) بود .
تضاد رویکرد برخی متقدمین و متاخرین عامه در مواجهه با آراء ابن تیمیه
ابن تیمیه نظریه پرداز و مروج وهابیت ، از همان ابتدای امر در آرا و اعتقادات خویش موضعی متفاوت نسبت به سایر مسلمانان داشت . وی در نوشتن کتب ، صدور فتاوا و نیز سخنرانیهای خود، بسیاری از عقائد گذشته مسلمانان را که حتی در زمان صحابه نبی اکرم (ص) نیز مشروع بوده و بدان ها عمل می شد ، زیر سوال برده و از آن ها به عنوان بدعت و خرافات و اسباب شرک یاد نمود .
توجیه ابن تیمیه ای بر هجوم به خانه فاطمه(س)
واقعیت تاریخی هجوم به بیت دختر رسول خدا امری است که از دیر باز مورد انکار اهل سنت بوده است . موضوعی که اسناد تاریخی اهل سنت رویکردهای متفاوتی نسبت به آن داشته اند ، از عدم بیان کل گرفته تا بیان ماجرا با مایه هایی از مخفی کاری با حذف و تعدیل عبارات.
چند رسانه ای
تازه های خبری
اوقات شرعی
آمار بازدیدکنندگان
آنلاین: 1
امروز: 356
دیروز: 802
این ماه: 16031
مجموع: 366604صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه