2021 August 4 - چهار شنبه 13 مرداد 1400
آموزش فتوشاپ - چطور با استفاده از Layer Style های فتوشاپ پترن های پوششی (Pattern Overlay) را اعمال کنیم
کد خبر: ١٩٨٠ تاریخ انتشار: ٢١ بهمن ١٣٩١ - ٠٨:٥٧ تعداد بازدید: 4601
آموزش فتوشاپ - چطور با استفاده از Layer Style های فتوشاپ پترن های پوششی (Pattern Overlay) را اعمال کنیم

یکی از راه های پر طرفدار برای اضافه کردن افکت ها layer style های فتوشاپ است، مانند سایه های افتان و استروک ها، که به لایه ها در یک روش غیر مخرب اعمال می شود.

یکی از راه های پر طرفدار برای اضافه کردن افکت ها layer style های فتوشاپ است، مانند سایه های افتان و استروک ها، که به لایه ها در یک روش غیر مخرب اعمال می شود. با یک دانش درست و تجربه، هر افکتی را می توان ایجاد کرد. برای دستیابی به این افکت ها، باید بدانید که هر کدام از تنظیمات چه کارایی داشته و چطور می توان آن ها را ترکیب کرد تا افکتی که می خواهیم ایجاد شود. در این مقاله ما هر کدام از جنبه های ویژگی های layer style های فتوشاپ را توضیح داده و نشان می دهیم که چطور از آن ها استفاده کنید.

در این مقاله، تنظیمات Pattern Overlay را توضیح داده و راه هایی را که برای ایجاد افکت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد را نشان خواهیم داد. بیایید تا شروع کنیم.


موارد مورد استفاده برای Pattern Overlay یا پترن پوششی

Pattern Overlay یا پترن پوششی به اضافه کردن پترن به یک لایه مشخص گفته می شود. استفاده از Pattern Overlay در اتصال با افکت های دیگر به شما کمک می کند تا استایل هایی با عمق ایجاد کنید.پنجره تنظیمات پترن پوششی Layer Style ها

پترن پوششی دارای دسته هایی از گزینه ها نیست، به این دلیل که بیشتر به داشتن یا نداشتن افکت می پردازد، برخلاف افکت های دیگر که می توان به سادگی ظاهر آن ها را دستکاری کرد.


Blend Mode

Blend Mode به شما این اجازه را می دهد تا برای Pattern Overlay تان blending mode را تنظیم کنید. تنظیمات پیش فرض Normal است، که به سادگی یک پترن را در لایه شما نشان می دهد. اگر با کارکرد متفاوت blending mode ها آشنایی ندارید، به شما پیشنهاد می کنم که به این آموزش نگاهی بیاندازید.


در نمونه زیر می بینید که چطور تغییرات از Blend Mode تنظیم شده از Normal به Linear Burn پترن های راهدار از سفید تک رنگ به قرمز شفاف و به قرمز تیره ایجاد می کند.


Opacity

می بینید که مکان نمای Opacity در پترن ما چطور قرار گرفته است. اعداد کوچک تر در Pattern Overlay شفافیت بیشتری ایجاد کرده در حالی که اعداد بزرگتر برعکس عمل می کنند.


در نمونه زیر می بینید که Opacity پایین تر در پترن کمی شفافیت ایجاد کرده که رنگ سیاه از داخل متن دیده می شود.


پترن

در اینجا شما پترن را انتخاب می کنید. فتوشاپ پترن های پیش فرض زیادی دارد، اما شما می توانید خودتان نیز آن را ایجاد کنید.
برای اینکه به سادگی پترنی را ایجاد کنید یک تصویر را در فتوشاپ باز کرده، CTRL + A را بزنید تا تمام بوم انتخاب شود، و Edit > Define Pattern را کلیک کنید. می بینید که لیستی از پترن ها در داخل پنجره تنظیمات Pattern Overlay پیدا می شود.
آیکون کوچک کنار swatch پترن یک پیش تنظیمات جدید با استفاده از پترنی که اخیراً انتخاب شده ایجاد می کند.
همچنین، دکمه Snap to Origin به شما اجازه می دهد تا پترن را با لایه ای که پترن به آن اعمال شده ردیف شود.
شما می توانید در حالی که پنجره تنظیمات Pattern Overlay باز است تا به طور دستی پترن را قرار دهید، سندتان را کلیک کرده و بکشید.


در نمونه زیر، می توانید ببینید که چطور در حالی که تنظیماتی بر روی استایل ما تاثیر می گذارد، پترن تغییر می کند.


مقیاس

می توانید با افزایش و کاهش دادن مکان نما Scale پترن را تغییر اندازه دهیم. در پنجره تنظیمات Layer Styles در زمینه نمونه گذاری پترن ها فتوشاپ به خوبی عمل نمی کند، پس بهتر است که از اعدادی مانند 10%، 25%، 50% و غیره استفاده کنیم.

Link with Layer را تیک بزنید تا پترن شما به لایه قفل شود تا اگر بعداً لایه تان را جابه جا پترن نیز حرکت کند. اگر این گزینه را تیک نزنید و لایه را حرکت دهید، پترن حرکت نمی کند.


در نمونه زیر، با کاهش دادن Scale پترن جزئیات آن بیشتر می شود، زیرا قسمت های بیشتری از پترن نشان داده می شود. چون از جزئیات بیشتری از پترن ها استفاده می شود افکت ما برجسته تر خواهد شد.


ذخیره کردن و بارگیری تنظیمات پیش فرض

شما می توانید تنظیمات پیش فرض را برای هر افکت در پنجره تنظیمات Layer Styles ذخیره و بارگیری کنید. با کلیک کردن "Make Default"، فتوشاپ آن تنظیماتی که اخیراً فعال کرده ایم را به عنوان تنظیمات جدید پیش فرض برای این افکت نگهداری می کند.

با کلیک کردن "Reset to Default"، فتوشاپ آخرین تنظیماتی را که ذخیره شده است را لود می کند. با این کار شما می توانید تجربه کرده و به سادگی تنظیمات پیش فرض عادی را در هر زمان که خواستید دوباره لود کنید.
منبع : persianGFX


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه