2020 July 7 - سه شنبه 17 تير 1399
موسسه خیریه مهر طه
کد خبر: ١٨٧٣ تاریخ انتشار: ١٥ بهمن ١٣٩١ - ١٤:٥٦ تعداد بازدید: 2694
موسسه خیریه مهر طه

فکر می کنم همه قبول دارند که بچه ها و بزرگترها خیلی با هم فرق دارند. بزرگترها به خاطر زندگی طولانی تر و تجربۀ بیشتری که دارند، خودشان می توانند از حق وحقوق خود دفاع کنند. اما باید از کوچکترها حمایت بشود؛ تا دیگران نتوانند حقوق آنان را ضایع کنند. ضمن این که حتی از بزرگترها هم برخی اوقات باید مواظبت شود و در مورد خیلی چیزهای مربوط به بزرگترها هم قانون های خاصی نوشته می شود، تا از حقوق آن ها دفاع بشود

موسسه مهرطه موسسه‌ای غیرانتفاعی، غیر‌دولتی و غیر‌سیاسی است که درسال 1381 با هدف نگهداری شبانه روزی از دختران بی‌سرپرست و بد‌سرپرست و با مجوز رسمی سازمان بهزیستی و نیروی‌انتظامی وبه شماره ثبت 14994 شروع بکارکرده است.
این موسسه از همان ابتدای تاسیس از پشتوانه خالصانه موسسان و مشارکت اعضای دلسوز بهره برده و امروز پس از گذشت سالها همانند سایر خانواده‌ها لحظه لحظه‌ی رشد دخترانش را زندگی کرده، و تلاش کرده با ارائه آموزش‌های لازم و کاشتن بزر عشق و محبت در وجودشان، آنها را برای ورود به عرصه‌ی زندگی آماده سازد.
اکنون تعداد دختران مهرطه 49 نفر است که در دوره سنی 5 تا 24 سال در دو خانه‌ی مجزا در تهران زندگی می‌کنند. مهر‌طه با دختران معصومش قد کشید، با آنهاخندید و گریست، تن تبدارشان را تا صبح مادری کرد، روزهای تولدشان را جشن گرفت، برای موفقیتشان شور و نشاط بر پا کرد، کلاس اولی‌هایش را بدرقه کرد و با آموزش مهارت‌های مختلف در کنار مدرسه،آنها را آماده زندگی می‌کند. دیپلمه‌های خود را راهی دانشگاه می‌کند تا روی پای خود بایستند، شکوفا شوند و صاحب کار و اهل تلاش. هم نوش زندگی را به کامشان ریخت و هم آنها را با دشواری‌ها و مسئولیت‌ها آشنا کرد. رخت عروسی بر تن چند نفرشان پوشاند و بالاخره نوه‌هایش را در آغوش گرفت.
در نهایت دیگر اعضای این خانواده هموطنان عزیز ایرانی شامل معلمان، پزشکان، مشاوران، زنان خانه‌دار، دانشجویان و دیگرانی هستند که با انگیزه های والای انسانی چراغ خانه‌های مهر‌طه را روشن نگه داشته‌اند.

اعضای هیئت موسس
زهره زارع
ژیلا رسام عرب زاده
سوری عابدینی مطلق
صنوبر رحیمیان
یگانه صالحپور

اعضاء هیئت مدیره
زهره زارع -رئیس هیئت مدیره
رویا زند وکیلی-نایب رئیس هیئت مدیره
محمد حسین دشتی خویدکی-خزانه دار
ژیلا رسام عرب زاده-عضو اصلی هیئت مدیره
طاهره واحدی - عضو اصلی
سوری عابدینی مطلق -عضو علی البدل
رعنا حق پرست -علی البدل
آدرس سایت موسسه خیریه مهر طه www.mehretaha.com


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه