2021 January 17 - يکشنبه 28 دي 1399
جمعیت خیریه تولد دوباره
کد خبر: ١٨٦٩ تاریخ انتشار: ١٥ بهمن ١٣٩١ - ٠٩:٥٣ تعداد بازدید: 7566
جمعیت خیریه تولد دوباره

جمعیت خیریه تولد دوباه یك سازمان خود جوش مردمی متشكل از توابان اعتیاد و فعالان دانشگاهی است كه موسسان آن با بهره گیری از الگوی راهبردی «بسیج» و 20 سال تجربه كاربردی راه اندازی جمعیت های درمانی بهبودی پایدار معتادان، فعالیت های خود را از سال 73 در جمهوری اسلامی ایران آغاز كرده اند.

اكنون كه سال ها از وضع قوانین ضد برده داری می گذرد، مردم در سراسر دنیا با شگفتی و ناباوری، رفتارهای ضد انسانی كشورهای استعمارگر را در این رابطه محكوم می كنند.

اما انواع دیگری از برده داری و استعمار، در شكل های مختلف هنوز وجود دارد و سلطه گران با بهر ه گیری از قوانین، ضوابط و آیین نامه هایی كه خود وضع كرده اند، مردم، به خصوص آسیب دیدگان و آسیب پذیران را در پنجه های استعمار هوشمندانه ی امروزی اسیر كرده اند. با آن كه اعتیاد هنوز درمان علمی پیدا نكرده است، اما انجمن های پزشكان، روان پزشكان و كارتل های داروسازی آمریكایی، مدیریت بهره وری از قربانیان این معضل درد آور اجتماعی را از آن خود كرده اند.

تاكنون هیچ یك از مكاتب علمی پزشكی، روان پزشكی، روان شناسی یا جامعه شناسی، آمار قابل بحثی از موفقیت خود در درمان اعتیاد ارائه نداده و ندارند؛ اما مجوز تاسیس مراكز درمانی اعتیاد در انحصار آنان است و تعرفه های كلان جهت فروش انواعی از برنامه ها و سرویس های مختلف درمانی برای آسیب دیدگان معتاد وضع می كنند.

در سال 1932 «كارل یونگ» روان پزشك به یك الكلی كه به مدت یك سال تحت درمان او بوده اما درمان نشده بود گفت: "اعتیاد تو پاسخ علمی ندارد و من تمام سعی خود را كرده ام، اما شینده ام گه گاهی الكلی هایی مانند تو به كمك تجربه های روحانی (مذهبی) بهبود پیدا كرده اند.".

هنوز هم با توجه به موفقیت AA و میلون ها عضو بهبود یافته و فقدان آمار موفقیت مكاتب علمی، ما می دانیم كه در رابطه با اعتیاد، «درمانگر اصلی خداوند و تسهیل گر آن، معتاد بهبود یافته است.».

در واقع متكی بودن به روش های درمانی علمی، در كار درمانگر اصلی اختلال ایجاد می كند؛ رهایی معتاد در عذاب را به خاطر سرگردانی در نشانی های اشتباه، به تاخیر می اندازد و گاه به هلاكت می كشاند.

انقلاب اسلامی، شرایطی را در كشور ما به وجود آورد كه حتی سال ها پس از انقلاب، هنوز هم راه برای شكل گیری حركت ها و برنامه های انقلابی دیگر هموار می باشد. كشور ما پس از انقلاب، به جای استفاده از تكنولوژی وارداتی و وابستگی به غرب، با تكیه به دانش، عشق، ایمان و وحدت، زیر ساخت های عدم وابستگی و اتكاء به دانش ملی را آغاز نمود و اكنون تبدیل به یك قدرت غیر وابسته در دنیا شده است.

تفكر «درمانگر اصلی خداوند و تسهیل گر آن معتاد بهبود یافته است.» از سال 1373 دركشور ما آغاز شد و در سال 1384 الگوی ابداعی «پرهیز مدار و ایمان مدار» جمعیت خیریه تولد دوباره كه یك الگوی بومی و ملی رهایی از اعتیاد است، توسط سازمان بهزیستی كشور تأیید و تصویب گردید.

در این روش، درمانگر اصلی خداوند، و خادمانش، بهبود یافتگان آموزش دیده می باشند. هیچ گونه هزینه ای بابت درمان دریافت نمی شود و درمان رایگان است. سهم خودیاری بیماران، كمك های مردمی و یارانه ها، صرف امور اداری، اسكان، تغذیه و بهداشت می گردد.

ما برای اولین بار در حوزه ی درمانی كشور موفق شده ایم از وابستگی به الگو های پرهزینه ی غربی رها شده و یك الگوی ابداعی كم هزینه و قابل دسترس عموم را بر مبنای ارزش های انقلابی و خدمات عاشقانه در كشور اسلامی راهبردی كنیم.

چشم انداز و هدف نهایی جمعیت خیریه تولد دوباره این است كه طرح های خود را ابتدا به كشور های دوست وهمسایه و سپس سایر نقاط جهان معرفی كرده و نهایتاً از طریق مقاله ها و مستندات تحقیقی و علمی، راه را برای صدور الگوی درمانی «پرهیز مدار، ایمان مدار» به جهان غرب به خصوص آمریكا باز كند و نشان دهد كه ایران اسلامی در اغلب زمینه ها، خودكفا و پیشتاز است. ما معتقدیم آسیب دیدگان اعتیاد به علت تهاجم اطلاعات نادرست، در سیر نزولی این بیماری لاعلاج، به امید رهایی از این معضل؛ با سعی در خرید درمان به ورشكستگی عاطفی، معنوی و اقتصادی می رسند.

به اعتقاد ما علت اصلی بسیاری از معضلات اجتماعی و لاینحل ماندن آن ها، طمع وسلطه گری است و آن ها كه طعم اسارت را چشیده و از آن رها شده اند، باید راه را برای قربانیان و اسیران اعتیاد باز كنند.

آدرس سایت جمعیت خیریه تولد دوباره www.rebirth.irShare
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه