2021 December 9 - پنج شنبه 18 آذر 1400
محرومیت از زیارت حرم امام حسین(ع)
کد خبر: ١٧٠٩٤ تاریخ انتشار: ٠٥ آذر ١٣٩٢ - ١٤:٣١ تعداد بازدید: 2669
شیعیان بحرین از زیارت حرم مطهر أبا عبدالله الحسین(ع) در أربعین محروم می شوند
محرومیت از زیارت حرم امام حسین(ع)

این اولین اقدام ضد شیعی رژیم آل خلیفه در چند سال اخیر نیست بلکه این رژیم دیکتاتوری تاکنون علاوه بر تخریب تعداد زیادی از مساجد و حسینیه های وابسته به شیعیان، هزاران تن از شیعیان را نیز به بهانه های مختلف بازداشت و روانه زندان کرده است.

اخبار رسیده از منامه پایتخت بحرین حاکی از آن است که رژیم دیکتاتوری آل خلیفه دستور داده که راه های سفر از بحرین به عراق طی چند هفته آینده بسته شود.

گفته می شود هدف از بستن این مسیر، جلوگیری از سفر شیعیان برای زیارت حرم مطهر سید و سالار شهیدان، أبا عبدالله الحسین علیه السلام در روز أربعین حسینی است.

قابل ذکر است هر ساله هزاران تن از شیعیان بحرینی برای زیارت عتبات عالیات راهی کشور عراق می شوند. در روز عاشورای سال گذشته نیز هزاران تن از شیعیان در قالب کاروان های مختلف به کربلا سفر کردند.

شایان ذکر است، این اولین اقدام ضد شیعی رژیم آل خلیفه در چند سال اخیر نیست بلکه این رژیم دیکتاتوری تاکنون علاوه بر تخریب تعداد زیادی از مساجد و حسینیه های وابسته به شیعیان، هزاران تن از شیعیان را نیز به بهانه های مختلف بازداشت و روانه زندان کرده است.

این آمار جدای از شهدای شیعه در بحرین است. تعدادی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در بحرین نیز از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه بازداشت و روانه زندان شده اند.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

چند رسانه ای
آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه