2022 July 5 - سه شنبه 14 تير 1401
ما شریک کشتار در عراق هستیم
کد خبر: ١٦٢٩٤ تاریخ انتشار: ١٥ آبان ١٣٩٢ - ١٢:٢٩ تعداد بازدید: 2866
300 انتحاری سعودی در عراق: ما شریک کشتارها هستیم
ما شریک کشتار در عراق هستیم

این روزنامه سعودی در مقاله ای به تکفیری هایی که خودشان را تحت عنوان انتحاری در عراق منفجر می کنند و صدها عراقی بی گناه را می کشند پرداخته است.نویسنده این مقاله به سخنان فاضل برواری فرمانده لشگر نیروهای ویژه در بغداد و بیانات صادره از وزارت کشور عراق استناد می کند .

  روزنامه سعودی الشروق در مقاله ای به تکفیری هایی که خودشان را تحت عنوان انتحاری در عراق منفجر می کنند و صدها عراقی بی گناه را می کشند پرداخته است.

این مقاله که "300 انتحاری سعودی در عراق: ما عامل کشتارها هستیم" نام دارد به سخنان فاضل برواری فرمانده لشگر نیروهای ویژه در بغداد و بیانات صادره از وزارت کشور عراق استناد می کند و می گوید بعد از سال 2003 تا کنون بیش از 300 سعودی در عملیات های انتحاری شرکت کرده اند.نویسنده سپس به دنبال کالبد شکافی این امر است و سوال می کند چرا باید به آسانی یک جوان سعودی راضی شود خودش را بکشد و به همراه خودش صدها بی گناه رات نیز از بین ببرد؟ آیا جوان سعودی تا به این حد ساده لوح است؟ آیا تلقیناتی که در خانه و مدرسه از کودکی به او میشود او را یک شخصیت بی اراده بار  می آورد؟

وی سپس رفتار و سخنان والدین را در این جریان سهیم می داند و می گوید این فرد از زمان کودکی باید اطاعت بی چون و چرا از پدرش داشته باشد فقط به این دلیل که او بزرگتر است نباید هیچ بحث و جدلی کند در اینجاست که نقش بزرگترین نعمتی که خداوند به انسان داده یعنی عقل گم می شود؛ در مدرسه نیز امر به همین ترتیب است و مخالفت با رای معلم برابر با مجازات است؛ همین کودک بزرگ می شود در آینده نیز بدون هیچ تفکری درخواست شیخ تکفیری را اجابت می کند و در عملیات های انتحاری شرکت می کند.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه