2022 August 8 - دوشنبه 17 مرداد 1401
حمله تروریست ها به حرم امامین عسکریین
کد خبر: ١٥٤٤٢ تاریخ انتشار: ٢٢ مهر ١٣٩٢ - ١٧:٠٧ تعداد بازدید: 1336
چهار تن از نیروهای حراستی و حفاظتی این آستان مقدس بر اثر این حمله به شهدات رسیده اند
حمله تروریست ها به حرم امامین عسکریین

بر اثر این حمله، این حرم مطهر هیچ گونه آسیبی ندید اما چهار تن از نیروهای حراستی و حفاظتی این آستان مقدس که به مقابله با تروریست های مسلح پرداختند، به شهادت رسیدند.

اخبار رسیده از بغداد پایتخت عراق حاکی از آن است که بامداد امروز تعدادی فرد مسلح ناشناس به حرم مطهر امامین عسکریین علیهما السلام در شهر سامرا در شمال عراق حمله کردند.

گفته می شود بر اثر این حمله، این حرم مطهر هیچ گونه آسیبی ندید اما چهار تن از نیروهای حراستی و حفاظتی این آستان مقدس که به مقابله با تروریست های مسلح پرداختند، به شهادت رسیدند.
 
  

هنوز آمار و اطلاعات دقیقی از تعداد تروریست های حمله کننده منتشر نشده اما گفته می شود بر اثر این حمله تعدادی از نیروهای حراستی و حفاظتی هم زخمی شدند. افراد به شهادت رسیده از نیروهای ارتش عراق بوده اند.

در همین حال یکی از نیروهای حراستی حرم مطهر اعلام کرد که این تروریست ها تلاش کردند از کوچه پس کوچه های اطراف حرم و از طریق "خیابان بانک" (شارع البنک)، خود را به این مکان مقدس برسانند و عملیاتی تروریستی انجام دهند اما موفق به این کار نشدند زیرا نیروهای امنیتی و حفاظتی آنان را شناسایی و با آنها مقابله کردند.

وی در ادامه افزود: افراد حمله کننده سه نفر بودند و هر سه نفر به هلاکت رسیدند. آنان با خود بمب دستی و کمربند انتحاری داشتند.
 
  

شایان ذکر است اولین بار در سال 2005 میلادی نیروهای تروریستی القاعده با همکاری نیروهای حزب منحله بعث عراق به این حرم مطهر حمله کرده و با بمب گذاری در آن، حرم امامین عسکریین علیهما السلام را به طور کامل تخریب کردند.

پس از آن در سال 2007 میلادی نیز برای دومین بار این حرم مطهر مورد حمله قرار گرفت که این بار حمله خمپاره ای بود و به یکی از دو مناره حرم مطهر آسیب وارد شد.

قابل ذکر است، هفته گذشته سخنگوی حرم مطهر امامین عسکریین علیهما السلام اعلام کرد که بازسازی این حرم مطهر با سرعت ادامه دارد و حدود 90 درصد از بازسازی به پایان رسیده و قرار است تا یک ماه دیگر حرم مطهر رسما افتتاح شود.


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه