2022 August 8 - دوشنبه 17 مرداد 1401
بازداشت یک دختر و مادر شیعه...
کد خبر: ١٥٤١١ تاریخ انتشار: ٢٢ مهر ١٣٩٢ - ١٠:٤١ تعداد بازدید: 1318
بازداشت یک دختر و مادر شیعه مقابل قبرستان بقیع
بازداشت یک دختر و مادر شیعه...

در همین حال نزدیکان این دو بانوی شیعی خبر دادند که آنان بعد از رفتن به زیارت قبر رسول الله (ص)، هنگام خارج شدن از مسجد النبی (ص)، مقابل قبرستان بقیع بازداشت شدند.

اخبار رسیده از شهر مدینه منوره در عربستان سعودی حاکی از آن است که نیروهای امنیتی رژیم آل سعود، دو بانوی شیعه عربستانی را صبح روز جمعه گذشته مقابل قبرستان بقیع بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

گفته می شود بلافاصله بعد از بازداشت این دو بانوی شیعی، خبر آن توسط شیعیان عربستان از طریق پیامک و در صفحات سایت های اجتماعی در فضای مجازی به طور گسترده منتشر شد اما تا به امروز این خبر تأیید نشده بود.

صبح امروز یک مقام امنیتی سعودی بازداشت این دو بانوی شیعه که "نوره الحنفوش" 40 ساله و دخترش "ایمان العلوه" 23 ساله که از اهالی شهر شیعه نشین "الأحساء" در شرق عربستان هستند را تأیید کرد.

در همین حال نزدیکان این دو بانوی شیعی خبر دادند که آنان بعد از رفتن به زیارت قبر رسول الله (ص)، هنگام خارج شدن از مسجد النبی (ص)، مقابل قبرستان بقیع بازداشت شدند.

به گفته مقامات انتظامی مسجد النبی (ص)، این دو زن شیعی قصد نزدیک شدن به قبور ائمه اطهار علیهم السلام در قبرستان بقیع را داشته اند اما ابتدا نیروهای پلیس دینی موسوم به "هیئت امر به معروف و نهی از منکر" جلوی آنان را گرفته و سپس آنها را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کردند.

در همین راستا یکی از مقامات پلیس دینی سعودی مدعی شد که این دو بانوی شیعه به مقدسات اهل سنت توهین کرده اند اما به گفته نزدیکان دو فرد بازداشت شده، آنان به هیچ وجه چنین کاری نکرده اند و این دروغ محض است بلکه به دلیل اینکه قصد داشته اند به زیارت قبور ائمه اطهار علیهم السلام در قبرستان بقیع بروند، نیروهای پلیس دینی آنان را بازداشت و این اتهامات را به آنها زده اند.

در پایان لازم به ذکر است، این اولین باری نیست که شیعیان از سوی نیروهای امنیتی و نیروهای پلیس دینی آل سعود زیر فشار قرار گرفته و بازداشت می شوند


Share
* نام:
ایمیل:
* نظر:

آخرین مطالب


صفحه اصلی | تماس با ما | درباره ما | آرشیو | پیوندها | RSS
طراحی و تولید: مؤسسه احرار اندیشه