مقررات و تعهدات ميزباني وب

1- استفاده بيش از حد از منابع سخت افزاري و نرم افزاري:

استفاده بيش از حد مجاز تخصيص داده شده به سرويس شما، استفاده نابجا از سايت، استفاده بيش از حد مشخص شده از پردازنده و ديگر منابع سرور و مواردي از اين قبيل موجب قطع شدن دسترسي شما خواهد شد و مبلغ پرداختي برگشت داده نخواهد شد و ممکن هست در صورت وقوع خسارت و يا استفاده سريع غير قابل کنترل از منابع توسط کاربر هزينه آن محاسبه و ضمن ارسال فاکتور دريافت گردد. قطع شدن سرويس بدين معناست که سرويس مربوطه ابتدا suspend  شده و سپس بعد از ارسال نسخه پشتيبان fullbackup به کاربر به طور کلي از سيستم حذف مي شود. ملاک تشخيص استفاده بيش از حد ، سيستم هاي مانيتورينگ و تکنسين هاي فني دهکده وب خواهد بود. براي مشتريان سرويس ميزباني وب حد مجاز استفاده از پردازشگر 3 درصد و از رم 100 مگابايت در بازه زماني يک دقيقه مي باشد.

2- عدم رعايت حق کپي رايت:

استفاده غير قانوني از نرم افزار ها و اسکريپت هاي ايراني و بين المللي که داراي حق کپي رايت مي باشند به هر نحو بر روي سرويس هاي ميزباني وب ممنوع مي باشد و به محض مشاهده تخلف سرويس مشتري مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد. کليه جريمه هاي جاري مرتبط با اين موضوع از سمت مراجع رسمي کشور و مراجع بين المللي به عهده کاربر مي باشد.

3- Port Scan-Phishing-Scam تلاش براي نفوذ غير مجاز :

در صورت شناسايي مشترياني که به هر شکلي قصد نفوذ و دسترسي غير مجاز به سرورها و اطلاعات ساير مشتريان را دارند ، سرويس مشتري متخلف بدون هماهنگي سريعا مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد.

4- ارسال انبوه ايميل (Spam):

سرويس مشترياني که اقدام به ارسال ايميل هاي تبليغاتي و انبوه (به اصطلاح اسپم) مي کنند بدون هماهنگي آن ها مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد. در سرويس هاي ميزباني وب کاربر امکان ارسال نهايتا 100 ايميل با اينتروال زماني در پروسه زماني يک ساعت  را از طريق وب ميل هاست و يا نرم افزار هاي مرتبط با آن را دارد.

5- فعاليت در زمينه هک ، کرک و امنيت:

کليه فعاليت ها در زمينه آموزش هک ، کرک ، امنيت و موارد خرابکارانه ، بر روي سرورها و ميزباني وب ممنوع مي باشد و در صورت مشاهده ، سرويس مشتري سريعا مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد.

6- تروجان – ويروس – اسکريپت هاي مخرب :

استفاده ازهر گونه  تورجان ، شل و اسکريپت به زبان هاي مختلف برنامه نويسي براي ايجاد دسترسي غير مجاز به منابع سرورها  و سايت هاي متعلق به دهکده وب مجاز نمي باشد و در صورت آپلود اين گونه برنامه ها حتي فقط براي تست ، بدون هماهنگي سرويس مشتري مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد.

7- سايت هاي ضد اخلاقي و ضد ديني و سايت هاي مخالف قوانين جمهوري اسلامي ايران و بين المللي :

دهکده وب از کليه سايت هاي ضد اخلاقي يا مخالف اديان الهي و همچنين سايت هايي که فعاليت سياسي مخالف قوانين کشور جمهوري اسلامي ايران دارند و کليه سايت هايي با محتوي صادق با جرائم مرتبط با قوانين جمهوري اسلامي ايران و بين الملل را پشتيباني نکرده و در صورت تخلف ، سرويس مشتري بدون هماهنگي مسدود و کليه اطلاعات حذف خواهد شد.

8- فليتر شدن :

در صورت فيلتر شدن سايت مشتريان به هر دليلي ، مشتري موظف مي باشد نسبت به انتقال سايت خود به سرويس دهنده ديگر اقدام کند و دهکده وب در خصوص نگهداري فايل ها و سرويس مشتري هيچ تضميني نخواهد داشت.

9- تغيير سيستم عامل يا نوع کنترل پنل :

مشترياني که قصد انتقال از يک سيستم عامل، به سيستم عاملي ديگر و يا از يک کنترل پنل به يک کنترل پنل ديگر را دارند، بايد مبلغ 100,000 ريال علاوه بر ما به تفاوت قيمتي سرويس بپردازند. در اين صورت دهکده وب، فايلهاي داخل FTP مشتري را براي وي به سرور جديد کپي مي نمايد ولي انتقال ايميلها، بانکهاي اطلاعاتي و … ( مگر در شرايط خاص مورد توافق کاربر با دهکده وب که انتقال کل اطلاعات کامل صورت مي گيرد ) به عهده خود مشتري مي باشد.

10- انتقال سرويس ميزباني وب به دامنه اي ديگر :

در صورتيکه مشتري قصد داشته باشد سرويس ميزباني وب خود را به دامنه اي ديگر تغيير دهد (آنرا تغيير نام دهد)، بسته به نوع شرايط  نظر بخش فني هزينه آن بين 3 هزار تومان تا 50 هزار تومان متغير خواهد بود.

11- بک آپ :

دهکده وب به صورت پيش فرض از کليه سرويس هاي ميزباني وب استاندارد/حرفه اي/داخل کشور بک آپ روزانه، هفتگي و ماهيانه تهيه و در سرور هاي مخصوص بک آپ نگهداري و آرشيو مي نمايد، تهيه بک آپ از سرويس هاي نامبرده به صورت رايگان صورت مي گيرد و بر اساس سياست فني دهکده وب ممکن هست امکان بازگرداني و استفاده از بک آپ ها براي کاربران در کنترل پنل هاست ميسر باشد و يا در برخي مواقع و موارد اين امر مقدور نبوده و کاربر مي تواند با پرداخت هزينه از آن استفاده نمايد. با عنايت به سياست فني دهکده وب هيچ تعهدي از وجود دقيق بک آپ و صحت عملکرد آن وجود ندارد و در صورت لزوم به وجود بک آپ با رعايت تعهد و دسترسي کافي کاربر مي تواند با خريد/کرايه سرويس هاي بک آپ به آرشيو آنها دسترسي داشته باشد.

– بک آپ هاي کمتر از 1 گيگابايت مبلغ 3000 تومان

– بک آپ هاي بيشتر از يک گيگابايت به ازاي هر 4 گيگ مبلغ 1000 تومان

12- نحوه کار با کنترل پنل، سرويس ها و مفاهيم:

نحوه کار با کنترل پنل ها، سرويس ها، مفاهيم و سايت ها به عهده کاربر مي باشد و دهکده وب هيچ مسئوليتي در آموزش و يا ارائه توضيحات در جهت نحوه عملکرد و فعاليت آن ندارد.

نصب سيستم هاي مديريت محتوي و فعاليت با آن و موارد فني و عيب يابي آن شامل پشتيباني فني سرويس هاي ميزباني وب نمي گردد و در صورت لزوم به رفع مشکل و بررسي آن مي بايست با پشتيبان سرويس مربوطه تماس حاصل گردد.

در صورت عدم هماهنگي و يا وجود پيش نياز نرم افزاري در سرويس هاي ميزباني وب؛ کاربر مي بايست با ارائه مستندات فني نسبت به مطرح نمودن آن با بخش فني اقدام نمايد و در صورت امکان هماهنگي لازم و يا پيش نياز لازم فراهم مي گردد.

13- بانکهاي اطلاعاتي (Databases):

حجم جمع بانکهاي اطلاعاتي ذخيره شده بر روي سرورهاي ميزباني وب مي بايست نهايتا 7% حجم کل فضاي ميزباني وب باشد.

14- پهناي باند:

حجم ترافيک تبادلي پهناي باند هر سرويس ميزباني وب استاندارد بيش از 100 کيلوبايت بر ثانيه و در سرويس ميزباني وب داخل کشور بيش از 10 کيلوبايت بر ثانيه و در سرويس هاي ميزباني وب حرفه اي بيش از 10 مگابايت بر ثانيه نباشد.

ترافيک پهناي باند کليه سرويس هاي ميزباني وب در سيکل هاي پرداخت ماهيانه، سه ماهه، شش ماهه، يک ساله و … به ماه بعد منتقل نمي گردد و معيار محاسبه از ابتداي ماه ميلادي تا انتهاي ماه ميلادي مي باشد و ترافيک پهناي باند هر سرويس راس هر ماه ميلادي ريست ( صفر ) مي گردد.